Úvod > Ambulance > Ergometrie a spirometrie

Ergometrie a spirometrie

Ergometrie a spirometrie jsou ambulantní vyšetřovací metody, které je nebolestivé, neinvazivní a při kterém se zjišťuje funkčnost plic (v případě spirometrie) a funkčnost srdce při zátěži (v případě ergometrie). Pacient je k vyšetření předem objednaný – obvykle na doporučení internisty, praktického lékaře nebo kardiologa.

Co je spirometrie?

Spirometrie je vyšetření, při kterém lékař zjišťuje funkci pacientových plic Přistupuje se k němu u pacientů, kteří mají podstoupit operaci hrudníku, u pacientů s dušností nebo nejasným rentgenovým nálezem. Pomocí spirometrického vyšetření lékař zjistí, jak průchodné jsou dýchací cesty a v jakém stavu jsou pacientovy plíce.

Co je ergometrie?

Ergometrie je ambulantní  vyšetření, které zjišťuje stav a činnost srdce při zátěži. Ne všechny obtíže se projevují v klidovém stavu, proto lékař občas přistupuje k ergometrii. Následně pak může diagnostikovat obtíže, které vzniknou. Jde o fyzicky náročné vyšetření, během kterého se zaznamenává EKG a tepová frekvence. K vyšetření se nejčastěji používá bicyklový ergometr nebo běžící pás. Doporučujeme klientům s sebou na ergometrické vyšetření přinést sportovní oblečení, obuv, ručník a hygienické potřeby. Nabízíme pro osobní komfort využití sprchy po vyšetření. Před vyšetřením se můžete lehce najíst, lačnost není vhodná.

K nahlédnutí: Informovaný souhlas s ergometrií včetně podrobných informací.

Ordinační hodiny

Pondělí: 8:00 – 15:00
Úterý: 8:00 – 15:00
Středa: 8:00 – 15:00
Čtvrtek: 8:00 – 15:00
Pátek: 8:00 – 15:00

 

Informace:
tel: 26608 3050, 26608 3046

Kde nás najdete:
přízemí Kardiologie na Bulovce, s.r.o. (pavilon 11)

Vedoucí lékař:
MUDr.  Rudolf Feuereisel, CSc.

Lékaři:
lékaři Kardiologie na Bulovce, s.r.o.