Úvod > Informace pro pacienty > Příjem k hospitalizaci

Příjem k hospitalizaci

Kardiologie Na Bulovce je špičkové kardiologické pracoviště a my jsme rádi, že jste si vybral/a jako místo, kterému důvěřujete a kde budete řešit své kardiologické obtíže. Péči Vám poskytne tým zkušených odborníků.

Jak probíhá příjem k hospitalizaci?

Na Kardiologii na Bulovce nejprve poznáte příjmovou ambulanci. K přijetí přijďte prosím v určený čas a nezapomeňte si vzít s sebou:

  • občanský průkaz (případně cestovní pas)
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • kontakt na nejbližší osobu, nebo osoby (ideálně jejich adresu, telefonní číslo)
  • doporučení k ošetření, výsledky vyšetření a lékařskou dokumentaci (pokud máte k dispozici)
  • jméno a adresu praktického lékaře a lékaře specialisty (těmi jsou například kardiolog, internista, diabetolog, chirurg nebo cévní specialista, ke kterému budete po propuštění z nemocnice předáni do péče)
  • rozpis užívaných léků
  • užívané léky s sebou
  • toaletní potřeby, pyžamo, župan, přezůvky

Doma si ponechejte cenné předměty a vyšší finanční částky. Na sesterně kardiologického oddělení je možné cenné předměty a částky vyšší než 1000 Kč uložit do trezoru, částky vyšší pouze do ústavního sejfu.

V den přijetí přijďte do příjmové ambulance nalačno, pít můžete bez omezení. Pokud jste diabetik, pak si neaplikujte ranní dávku inzulinu. Ranní léky si připravte, ale užijte je až po konzultaci s příjmovým lékařem.

Co všechno vás během přijetí čeká?

Příjem se skládá z několika částí, a to:

Administrativní – podepsaný informovaný souhlas s hospitalizací, s vyšetřením, uložení cenností, předání kontaktního hesla pro komunikaci

Odborné – odběr krve na požadovaná vyšetření, EKG, TK, příprava operačního pole (dle zákroku), zavedení periferní kanyly, vyšetření lékařem.

Dozvíte se, jaký je váš aktuální stav, jaká vás čekají vyšetření a jak bude probíhat celková léčba. Pokud vás čeká operační zákrok, vysvětlí vám přípravy na něj i jeho průběh. Získáte také informace o tom, kam bezpečně uložit léky, které pravidelně užíváte.

Na oddělení vám personál poskytne informace o denním režimu a seznámí vás s Kodexem práv pacienta.

Co je ještě důležité vědět?

V prostorách Kardiologie Na Bulovce je zakázáno kouřit! Případné speciální požadavky, které se týkají stravy, sdělte na příjmové ambulanci. Zdravotnický personál by měl také vědět o vašich případných alergiích na léky, potraviny nebo jiné látky !

Pacienti mají v celých prostorách Kardiologie na Bulovce k dispozici bezplatné WIFI připojení,  na pokojích pak mají k dispozici TV zdarma.