Úvod > Ambulance > Echokardiografická laboratoř

Echokardiografická laboratoř

Echokardiografická laboratoř poskytuje zázemí pro provedení jednoho ze základních a zároveň nejrozšířenějších vyšetření srdce. Echokardiografie je neinvazivní a nebolestivá vyšetřovací metoda, kdy lékař okamžitě zjistí stav jednotlivých srdečních oddílů, stav a funkčnost srdečních chlopní, tloušťku srdeční stěny a pohyblivost srdce.

Lze zobrazit poruchy tvaru a poruchy funkce srdce, přítomnost krevních sraženin, infekce, chlopenních vad nebo vrozené abnormality. Pomocí této metody dokážeme také vypočítat mnoho dalších parametrů krevního oběhu včetně výpočtu tlaku krve v srdci bez toho, že bychom museli zavádět do těla speciální nástroje.

Pacienti musí být na echokardiografické vyšetření v naší echokardiografické laboratoři obvykle dopředu objednaní. O vyšetření nejčastěji žádá lékař z kardiologické ambulance, kardiolog, internista nebo jiný specialista.

Vyšetření, která poskytujeme:

  • Transtorakální echokardiografie, včetně barevného dopplerovského mapování, druhého harmonického zobrazení, tkáňového dopplera a echokontrastu
  • Transesofageální echokardiografie, včetně 3D rekonstrukce
  • Zátěžové testy s dobutaminem

K nahlédnutí: Informovaný souhlas s dobutaminovou zátěžovou echokardiografií s podrobnými informacemi o zákroku a přípravě na něj.

Ordinační hodiny

Pondělí: 7:00 – 15:30
Úterý: 7:00 – 15:30
Středa: 7:00 – 15:30
Čtvrtek: 7:00 – 15:30
Pátek: 7:00 – 14:00

 

Informace:
tel: 26608 3050, 26608 3046

Kde nás najdete:
přízemí Kardiologie na Bulovce, s.r.o. (pavilon 11)

Vedoucí lékař:
MUDr.  Rudolf Feuereisel, CSc.

Lékaři:
lékaři Kardiologie na Bulovce, s.r.o.